2009年3月9日星期一

花膠補身

注意:呢篇既內容...係甜蜜的~


話說有日係屋企同奶奶講開花膠, 由於我一直都想買但又唔識買, 於是就問下奶奶, 奶奶話佢個同事既屋企人住係長洲, 會自己曬花膠係長洲賣既, 而且可以搵佢買 ,仲唔洗驚比人扼, 於是奶奶就搵佢同事買喇~ 奶奶仲話, 會係家姐屋企果邊拎番個燉盅番黎添 !~


事隔2日..就見到佢已經浸緊花膠   好感動 ~ wow, 真係買左呀~
之後老公見到多口問句 : 你有冇幫佢買呀? 佢都想買喎 !!
奶奶答 : 哎呀傻啦, 我買左咪即係一齊食既!!
 開心到跳起呀 !


呢d就係奶奶托同事係長洲買番黎既花膠~~


呢2包花膠共一斤, $760/斤, 只係半斤一包咁pack姐~


左邊就係頭先果d半斤一包, 右邊就係一斤一包, $500/斤


浸緊既花膠 $500/斤 ~ 好厚呀...


琴晚奶奶整左花膠燉鮮奶, 因為我出左街食飯, 佢仲留左一大碗比我食呀~


8 則留言:

  1. 好sweet 呀... d 花膠真係幾靚咁喎.... 一包幾$$ 食到幾耐呀?
    [版主回覆03/10/2009 13:42:00]多謝呀~~
    其實靚唔靚, 我唔係好識分, 我只係知道越大塊越貴~
    我再問下奶奶幾錢先~ 食幾耐呀,,睇你點食咋喎, 可能你日日食, 好快冇晒架~

    回覆刪除
  2. 咁咪好囉‥守得雲開見月明勒‥
    [版主回覆03/10/2009 13:43:00]承你貴言~

    回覆刪除
  3. 好sweet喎!!你99而家都幾好啦
    d花膠得喎,可唔可以幫我買架???
    [版主回覆03/10/2009 13:46:00]thanks !!
    緊係可以幫你買啦, 琴晚冇同你講住, 係想你睇左相先呀! 因為我自己唔識分好唔好~

    回覆刪除
  4. so sweet~~3包即係幾$?
    [版主回覆03/10/2009 13:48:00]係呀, 好sweet呀~
    呢樣我要再問下奶奶先~

    回覆刪除
  5. 咁幫我買一包............好嗎
    [版主回覆03/10/2009 14:13:00]好呀, 我再問埋奶奶d details再話你知啦~

    回覆刪除
  6. 我睇到都好開心呀!
    [版主回覆03/11/2009 11:27:00]多謝你呀~~~~

    回覆刪除
  7. 咁咪好囉......唔好成日亂諗野啦............
    [版主回覆03/11/2009 11:39:00]知道喇, 我記得你講過既野架~

    回覆刪除
  8. 咁咪好囉.....我都戥你開心呀~ 我尋晚先飲完花膠湯, 不過我未試過鮮奶呢個食法!
    [版主回覆03/22/2009 22:37:00]多謝你呀!!
    花膠燉鮮奶呢個算係甜品黎架~

    回覆刪除